Cami ısıtma - Mimar Cami Isıtma Sistemleri ve Halı Altı Isıtma

Parke Altı Karbon Film Isıtma Sistemleri

Parke Altı Karbon Film Isıtma Sistemleri Halı Altı Isıtma

Ev Isıtma Sistemi Veya Yerden Isıtma Sistemi Nedir?

Ev ısıtma sistemi, gelişen teknoloji ile birlikte konforu arttırmak ve enerji tasarrufuna fayda sağlamak için uygulanan yerden ısıtma sistemleridir. Yerden ısıtma sisteminde 50 dereceye varan suyun hareketliliği ile ısıtma döngüsü çalışmaktadır. Buna bağlı olarak, alanın büyüklüğüne göre, her odaya veya alan içerisinde bulunan her yere eşit sıcaklığın dağılması sağlanır. Son zamanlarda oldukça yaygın olan bu sistem, ev, otel, hastane, kreş, cami gibi yerlerde tercih edilmektedir. Soğuk kış aylarında, ısı tasarrufu sağlamak ve sıcak bir kış geçirmek için ev ısıtma sistemi uygulaması yapılmaktadır.

 Yerden Isıtma Sistemi Nasıl Uygulanır?

Yerden ısıtma sistemi; Borulu sıcak su sistemi ile ısıtma, Elektrikli kablo ile zeminden ısıtma ve Rexva karbon film sistemi ile ısıtma olarak üç şekilde yapılmaktadır. Borulu su sistemi ile ısıtma sistemi, inşaat yapımı sırasında tesisatının döşenmiş olması gerekir. Daha sonradan bu sistemin uygulanması yapılamadığından, ev ısıtma sistemi tercih edilecekse, inşaatın başlangıç aşamasında karar verilmelidir. Borulu yerden ısıtma sistemi yaklaşık 40-50 derece sıcaklıktaki su ile çalışır. Isıtmayı sağlayan her türlü, Doğalgaz, kömürlü veya motorinli kazanlar, güneş enerji sistemi veya elektrikli kombi gibi sistemler sağlamaktadır.

 Halı Altı Isıtma Sistemi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Son yıllarda yerden ısıtma sistemleri arasında en çok tercih edilen ısıtma sistemi, Rexva karbon film ısıtma yani halı altı ısıtma sistemi dir. Rexva karbon film uygulaması ile elektriğin ısıya dönüştürülmesi sağlanır. Elektrik enerjisini ısıya dönüştüren ısıtıcı sistemi ile elektriği iletken hale dönüştürmeyen ve yanmayan film ile karbon tabakasının birleşmesinden oluşturulan bir ısıtma sistemidir. Halı altı ısıtma sistemi daha çok hastane, otel, villa, özel konut, sera, spor salonları, spa merkezleri gibi yerlerde halı ya da parke altına döşenerek uygulanmaktadır. Rexva karbon film parke altına döşenecekse, ısıya dayanıklı olması önemlidir. Halı altına uygulama yapılacak ise, tesisat yapıldıktan sonra halı üzerine ağır bir yük konulmamasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle geniş alana sahip cami gibi mekânlarda, ekonomik halı altı ısıtma sistemi uygulanmaktadır

 Rexva Karbon Film Isıtma Sisteminin Özellikleri Nedir?

Halı altı ısıtma sistemi ile uygulanan, karbon film ısıtma özelliği laminasyon sistemi ile üretildikleri için ısıtıcı filmlerin içerisinde karbon zerrecikleri bulunmaktadır. Elektrikli kablolara bağlı olarak ısınma sağlandığı için, ıslak zeminlere uygulanmaz. Bu nedenle karbon film ısıtma sistemi uygulandığında üzerinin güvenilir bir şekilde kapatılmış olması ve çıplak el veya ayak ile temaslarda bulunulmaması gerekmektedir.

Diğer ısıtma yöntemlerine göre oldukça avantaj ve kolaylıklar sağlayan bu sistem ile daha kolay ve hızlı uygulama yapıldığı gibi, film ısıtıcıları alandaki her yere eşit sıcaklık sağlamaktadır. Kalınlığı 1mm den fazla olmadığı için, döşeme yapılan yerlerde herhangi bir bozukluk yaratmamaktadır. Ayrıca bakteri oluşumunu da azalttığı için hijyen açısından da önemlidir. Rexva karbon sistemi ince olduğundan dolayı, tavan ve duvar uygulamalarında da yapılabilmektedir.

 Yerden Isıtma Sistemi Uygulamalarından Nasıl Yararlanılır?

Faaliyetlerine 12 yıldan aşkın sürede devam etmekte olan Mimar Isıtma sistemleri, Yerden ısıtma sistemleri konusundaki tecrübesi ile en çok tercih edilen firmalar arasındadır. Türkiye çapında hizmetlerine devam etmekte olan Mimar ısıtma sistemleri, Rexva film ile laminat, muşamba ve halı altına ısıtma sistemi uygulamalarını toptan ve perakende olarak yapmaktadır. Ayrıca son zamanlarda büyük konfor ve kolaylık sağlayan Karbon film satışı ile de titizlik ve kaliteden ödün vermeden Türkiye çapında her yere hitap etmektedir. Karbon film satışı, uygulamaları, yerden ısıtma sistemleri ile ilgili her türlü bilgiye sahip olmak, uygun fiyat, tedarik ve teslimatlar hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye, mimarisitmatma.com.tr sitesini ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Mimar Grup | Cami Isıtma ve Zemin Isıtma Sistemleri


Zafer Mh. Sadrazam Sk. No:17/1
Battalgazi, Malatya 44300
Türkiye
Telefon: 0532 545 59 90
Telefon: 0422 606 06 57
E-posta: mimarisitma @ gmail.com
Bilgi ve Siparişleriniz İçin Arayabilirsiniz

Halı Altı Isıtma

6 Metrelik Halı Altı Isıtıcı

6 Metrelik Halı Altı Isıtıcı

Devamı
Halı altı ısıtıcı nedir? Kurulumu nasıl ?

Halı altı ısıtıcı nedir? Kurulumu nasıl ?

Devamı
Halı altı ısıtıcı - Evler için

Halı altı ısıtıcı - Evler için

Devamı
Parke Altı Karbon Film Isıtma Sistemleri

Parke Altı Karbon Film Isıtma Sistemleri

Devamı
Karbon Film Halı Altı Isıtma

Karbon Film Halı Altı Isıtma

Devamı

Cami Isıtma Kontrol Panosu

cami ısıtma panosuTam otomatik sessiz roleli cami ısıtma ısı kontrol panolarımız kendi üretimimiz olup 2 yıl garantilidir. Cami ısı kontrol panosunda kullanılan malzemelerin tamamı birinci sınıf Siemens markadır. cami ısı ve klima kontrol panolarımıztek tek saf açabilme özelliğine sahiptir. Açılan safları ekranda görebilirsiniz. %30 enerji tasarrufu. Uzaktan kumandalı tüm safları açıp kapatabilme özelliğine sahiptir. Tüm illerin namaz vakitleri içerisinde yüklüdür.  

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Tasarım ve Yazılım: cami ısıtma