Cami ısıtma - Mimar Cami Isıtma Sistemleri ve Halı Altı Isıtma

Hakkımızda

İşletmemiz Mimar ISITMA 2002 yıllarının başında elektrik,elektronik, bilgisayar ve yazılım sektörlerinde hizmet vermekteydi.
Namazlarımızı kıldığımız camilerimizdeki ısıtma sisteminin yanlış olduğunu bu uygulamanın ıslah edilmesi gerektiğini fark ettik. Zira camiilerimizde iç mekanın hacim olarak büyüklüğü zemin ve kubbe arasının yüksekliğinin fazla olması sebebiyle mimari gözlemle bu boş alanın ısıtılmasının hayli güç ve olduğunu gördük..

Kısa zaman dilimi içerisindeki namazlarımızın edası sırasında cami içi ortamı ısıtılmadığı gibi cemaatimiz de soğuk ortamda huşu olmadan namazlarını eda etmeye çalışıyorlardı. Bu da mümkün olmadığından cami cemaatinin ısıtılması amacıyla boş yere harcanan enerjinin ekonomik karşılığı ödenen paranın heba edilmesiydi.

Türkiye genelinde camilerin halı altlarından elektrikle ısıtılmaları nın ergonomik ve ekonomik ve de pratik olduğunu tespit ettik. Cemaatin de bu durumdan hoşnut olduğu fark ettik ve işimizi daha profesyonel yapmak için araştırmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Zira insanoğlunun ayağı ısınınca vücudunun üşümediğini deneyle gözlemledik.

Bugüne kadar Osmanlı eseri camilerimiz dahil olmak üzere yaklaşık 2500 ‘ü aşkın camimizde yapmış olduğumuz montaj ve uygulamalardan şimdiye kadar olumsuz bir geri dönüş almadık.
Halen Mimar ISITMA olarak yurtiçinde bulunan camilerimize aynı ciddiyet, sorumluluk ve hassasiyetle hizmetlerimize devam etmekteyiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla…

Tasarım ve Yazılım: cami ısıtma