Cami ısıtma - Mimar Cami Isıtma Sistemleri ve Halı Altı Isıtma

Sivas Cami Halı Altı Isıtma

Sivas’ta çok sayıda türbe ve cami yer almaktadır. Eğilen minaresi ile Ulu Cami, yine merkezde Kale Camii, Paşa Camii, Ali Ağa Camii ve Meydan Camii, Divriği ilçesinde Ulu Cami ve Darüşşifa ile Hisar Camisi Isıtma sistemleri

Sivas Cami Halı Altı Isıtma Cami Isıtma Hizmet Bölgelerimiz

SİVAS CAMİ HALI ALTI ISITMA SİSTEMLERİ

Farklı tarihi ve kültürel yapıları ile dikkat çeken Sivas’ta yer alan tarihi camiler de ziyaretçilerin ilgisini çekmekte olup cami ısıtma Sivas için önem verilmesi gereken bir konudur. Sivas eski dönemlerden itibaren çeşitli medeniyetlerin yeşerdiği, her dönemin müstesna yerleşim alanlarından biridir. Günümüzde Anadolu’da hükmetmiş Selçuklular ve Osmanlılar gibi farklı medeniyetlerden izler bulabileceğiniz bir müze görünümündedir. Hüküm süren medeniyetlerin katkısı ile çok sayıda kültürel varlığın miras kaldığı bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Eski dönemlerin kültürel hayatını yansıtan medreseler ile ticari geçmişimiz yansıtan kervansaray ve hanlar bugün halen varlığını devam ettirmektedir. Bunun yanı sıra Sivas’ta çok sayıda türbe ve cami yer almaktadır. Eğilen minaresi ile bugün halen il merkezinde ayakta olan Ulu Cami, yine merkezde yer alan Kale Camii, Paşa Camii, Ali Ağa Camii ve Meydan Camii, Divriği ilçesinde yer alan Ulu Cami ve Darüşşifa ile Hisar Camisi tarihi dokuları ve mimarisitma ile insanları büyülemeyi sürdürmektedir. Bunca tarihi camiye ev sahipliği yaptığından dolayı Sivas için özel cami ısıtması olması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Sivas’ta bulunan dini yapılar yalnızca tarihi camilerden ibaret değildir. Günümüze yakın dönemde inşa edilen camiler ile çok sayıdaki mescit de ibadet ya da ziyaret kastı ile gelen ziyaretçilere açıktır. Bu nedenle cami ısıtmasının yanı sıra mescid ısıtması Sivas için önem taşımaktadır. Firmamız tarihi camilerimizin ve mescitlerimizin halı altı ısıtması yaparak estetiğini bozmadan en güzel şekilde ısınmayı sağlamak için elinden geleni yapar.

SİVAS CAMİ ISITMA SİSTEMLERİ

Sivas Cami ısıtma sistemlerinde doğru doğru seçim yapmak gerekmektedir. Cami ısıtma da kullanılacak sistemin hem ekonomik hem ekonomik hem de uzun ömürlü olması gerekmektedir. Bu yüzden Sivas cami ısıtmada kullanabileceğiniz en ekonomik,uzun ömürlü ve kullanışlı olan sistem Karbon film ısıtıcılardır. Sivas karbon film ısıtıcılar ile caminin tamamı homojen bir şekilde ısınarak hedeflenen bölgelerin ısınarak hem sarfiyat az olur hem de maliyet düşük olur. Bu sayede fazla enerji tüketimini önüne geçilmiş olur ve yüksek elektrik faturası sürprizi ile karşılaşmamış olursunuz. Sivas yerden ısıtma sistemlerinin tercih edilmesinin en önemli ve başlıca sebeplerinden birisi de, hiç kuşkusuz camide ısıtılacak alanın çok fazla olmasıdır. Bildiğiniz gibi camilerde hâli hazırda kullanılan ısıtma yöntemi kalorifer veya soba kullanılmaktadır. Fakat kaloriferlerin ve sobanın camileri ısıtması için çok önceden yakılması ve sürekli yakıt eklemesi yapılması gerekmektedir bu da camilerimize ek bir maliyet oluşturmaktadır.

Sivas cami alttan ısıtma sistemlerinde kullanılacak olan karbon film ısıtma teknolojisi sayesinde sadece cami cemaatinin olduğu bölge ısıtılarak enerji tasarrufu sağlanmış olur. Cami ısıtma kontrol panolarımızda da saf saf açıp kapatabilme özelliği bulunmaktadır. Cami ısıtma kontrol panosunun ayarları yapıldıktan sonra bütün vakitlerde, Ezan saatinden 10 dakika önce açılan karbon film ısıtma sistemi ile sistem üzerinde seçili saflar otomatik olarak hızlı ve ekonomik bir şekilde ısınmaya başlayacaktır. Sivas yerden ısıtma sistemlerinde en uygun ve kaliteli ısıtma malzemelerinin temin edilmesi ve ısıtmanın altına kaliteli bir yalıtım yaparak ısıtma sistemi uygulaması yapılmalıdır. Cami ısıtmada birinci sınıf karbon film ısıtıcılar kullanılarak hiçbir artı masraftan kaçınılmayarak, gerekli olan tüm montaj ve emniyet tedbirleri alarak Sivas ve çevresinde bulunan camileri en uygun fiyata ısıtma sistemini yapıyoruz.  Sivas yerden ısıtma sistemlerinde karbon film kullanımının en önemli nedenlerinden biriside istenilen saf ve uzunlukta alanın ısıtılması ekstra oluşacak sarfiyatın hem önüne geçilmiş olur hem de israfı önlemiş oluruz. 

Sivas Zemin Isıtma Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sivas zemin ısıtma sistemi için kullanılan malzemelerin 1. Sınıf kalitede ve TSE standartlarında olan ve CE belgeli malzemelerin kullanılmasına dikkat edilmelidir. Sivas cami ısıtma, sistemin tam randımanlı bir şekilde çalışabilmesi için özellikle kablo kesitlerini serilen karbon film ısıtıcıya göre hesabının yapılması gerekir ki kablo ısınma derecelerinin uygun olması, ve sorunsuz çalışması gerekmektedir. Mutlaka camilerde yapılan ısıtma alanının çok yada az olduğuna bakılmaksızın ısı kontrol panolarının kullanılması ve ayrıca Sivas cami ısıtma sisteminin sağlam, dürüst, güvenilir ve satış sonrası servis hizmeti en yaygın olan firmalar tarafından yapılmalıdır.

Sivas Cami Yerden ısıtma

Sivas yerden ısıtma, yapılan çalışma ile caminin tamamı değil ısıtılmak istenilen bölgelerdeki safların ayak kısımlarına 80 cm enindeki karbon ısıtıcılar konularak lokal ısıtma uygulaması yapılır. 

Bu sistemlerin en güvenilir yanı ise  tel ile çalışmamasıdır yani rezistansının bulunmamasıdır bu da karbon film ısıtıcıyı daha uzun ömürlü ve tekrar onarım maliyeti çıkarmadığı için gayet de ekonomiktir.

En Ekonomik Cami ısıtma Sistemi

Sivas ucuz ve kaliteli yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan bu sistem sayesinde cami cemaatleri ekonomik bir şekilde ısınmaktadır. Namaz vakitlerinden 10 dakika önce cami ısıtma kontrol panosundan otomatik olarak açılması halıların ısınması için yeterli olacaktır. Sistem elektronik termostat kontrollüdür ve belirlenen ısıya ulaştığı zaman otomatik olarak elektrik akımını kesmektedir. Karbon film ısıtıcılar ile Sivas cami ısıtma filmi sistemlerin de kullanılan teknoloji sayesinde homojen ısı dağılımı yapılarak kısa sürede tüm yüzeyde aynı sıcaklık elde edilir. Karbon-metal karışımı yüksek nano teknoloji ürünüdür. Isı kaynağı tüm yüzey olduğu için, her noktasında bir dakika içinde aynı sıcaklık elde edilir.

Yüksek teknoloji ısıtma ürünü Sivas Cami ısıtma sisteminin kurulumu için kesinlikle bir inşaat çalışması, kırma,dökme,delme,kesme, vb… gibi bir çalışma yapılmadan lokal olarak sadece eğer varsa sadece halıyı kaldırarak keçenin üzerine direk serilir ve yere sabitlenir. Basit ve inşaatsız bir kurulum yapılmaktadır. Montaj yapılacak alanın temizliği yapılarak karbon film ısıtıcının altında kalabilecek ve ısıtıcıya zarar verebilecek materyal bırakılmadan temizlenmelidir. Yapının mimarisitmande kullanılan çini, mozaik vb malzemelere zarar vermediğinden tarihi camilerde uygulaması son derece kolay ve zararsızdır.

Kullanım Avantajları Nelerdir?

1. Çok kısa sürede en uygun sıcaklık elde edilir.
2. %30 enerji tasarrufu yaparak israfın önüne geçer.
3. Uzaktan kumandalı Cami ısıtma kontrol panosu sayesinde kullanım kolaylığı sağlar Ezan vakitlerine göre otomatik kapanıp açılır.
4. Arıza olasılığı neredeyse olmayan bir üründür.
5. Isı kontrol panosu ve termostatla kullanıldığı sürece 15-20 yıl ömrü vardır.
6. Herhangi bir bakım gerektirmediğinden sürekli servis parası ödemezsiniz bu yönden de çok avantajlıdır.
7. Estetik ve çok ince bir malzeme olduğu için yer kaplamaz hiç olumsuz görüntü oluşturmaz.

 

Mimar Grup | Cami Isıtma ve Zemin Isıtma Sistemleri


Zafer Mh. Sadrazam Sk. No:17/1
Battalgazi, Malatya 44300
Türkiye
Telefon: 0532 545 59 90
Telefon: 0422 606 06 57
E-posta: mimarisitma @ gmail.com
Bilgi ve Siparişleriniz İçin Arayabilirsiniz

Halı Altı Isıtma

6 Metrelik Halı Altı Isıtıcı

6 Metrelik Halı Altı Isıtıcı

Devamı
Halı altı ısıtıcı nedir? Kurulumu nasıl ?

Halı altı ısıtıcı nedir? Kurulumu nasıl ?

Devamı
Halı altı ısıtıcı - Evler için

Halı altı ısıtıcı - Evler için

Devamı
Parke Altı Karbon Film Isıtma Sistemleri

Parke Altı Karbon Film Isıtma Sistemleri

Devamı
Karbon Film Halı Altı Isıtma

Karbon Film Halı Altı Isıtma

Devamı

Cami Isıtma Kontrol Panosu

cami ısıtma panosuTam otomatik sessiz roleli cami ısıtma ısı kontrol panolarımız kendi üretimimiz olup 2 yıl garantilidir. Cami ısı kontrol panosunda kullanılan malzemelerin tamamı birinci sınıf Siemens markadır. cami ısı ve klima kontrol panolarımıztek tek saf açabilme özelliğine sahiptir. Açılan safları ekranda görebilirsiniz. %30 enerji tasarrufu. Uzaktan kumandalı tüm safları açıp kapatabilme özelliğine sahiptir. Tüm illerin namaz vakitleri içerisinde yüklüdür.  

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız

Tasarım ve Yazılım: cami ısıtma